Jak wybrać garnitur ślubny?

Podczas planowania ślubu istnieją dwa bardzo ważne stroje dla pary. Oczywiście, suknia ślubna będzie spektakularna ale garnitur również musi prezentować się perfekcyjnie.

Znajdziesz tu kilka wskazówek o czym powinieneś pamiętać i na co zwrócić uwagę przy zakupie swojego stroju weselnego.

Jaki rodzaj garnituru powinieneś wybrać?
Jak wybrać garnitur ślubny?
Zastanów się co byś chciał założyć w dniu ślubu. Czy myślisz o smokingu? Tradycyjnym stroju? Czy może o czymś bardziej nowoczesnym?

Jeśli jesteś zdecydowany na tradycyjny garnitur, powinieneś wybrać marynarkę, kamizelkę i spodnie a nie tylko samą marynarkę i spodnie. Gdy marynarka będzie Ci przeszkadzać możesz ją zdjąć a dzięki kamizelce dalej będziesz wyglądać z klasą.

Jak powinien być dopasowany garnitur?

Niezależnie od rodzaju garnituru, musi być on odpowiednio dobrany. Długość rękawów i nogawek nie powinna być ani za długa ani za krótka. Podczas przymiarek można zdecydować czy nogawka ma być węższa czy szersza. Najważniejsze, aby Pan Młody czuł się komfortowo.

Akcesoria i dodatki

Pamiętaj o zakupie spinek do koszuli oraz muchy. Są to małe i proste dodatki ale dodają szyku i elegancji całej stylizacji. Jeśli chcesz aby Twój garnitur wyróżniał się spośród pozostałych możesz zamówić u krawca aby wewnętrzna strona marynarki miała wybrany przez Ciebie kolor, na przykład czerwony lub granatowy.

(red./Patrycja)

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Może ci się spodobać również Więcej od autora