Kilka rzeczy o których powinno się pamiętać przed wygłoszeniem przemówienia ślubnego

Mowa ślubna to zawsze ważny element całego przyjęcia, jednak również najbardziej stresujący jeśli wcześniej nie miało się styczności z występami przed publicznością. Znajdziesz tu kilka punktów, które mogą Cię do tego przygotować.

1. Planować z wyprzedzeniem

Mimo, że uroczystość może być za kilka miesięcy, nie odkładaj tego na ostatnią chwilę.  Niezależnie od tego czy jesteś jednym z nowożeńców, świadkiem czy rodzicem, przygotuj się z wyprzedzeniem, aby na przyjęciu wygłosić piękną mowę, która wzruszy gości oraz może rozbawi.

 

2.Trening czyni mistrza

Wypróbuj swoją mowę przed lustrem lub przed zaufaną osobą, która pomoże Ci ocenić czy wszystko jest dobrze. Dzięki temu poćwiczysz płynność i może pozbędziesz się tremy.

 

3.Rozważ użycie rekwizytów

Możesz posłużyć się zdjęciami, obrazkami a nawet filmikami. Użycie rekwizytów ożywi Twoją mowę i na pewno jeszcze bardziej zaciekawi gości. Jednak pamiętaj, aby nie zapomnieć ich z domu.


4. Stwórz notatki

Podczas wygłaszania mowy weselnej, mogą towarzyszyć Ci duże emocje, przez które łatwo zapomnieć co dalej trzeba powiedzieć, a dzięki notatkom będziesz miał pewność, że nic nie zostanie pominięte.

(red. Patrycja)

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Może ci się spodobać również Więcej od autora