Proste sposoby na oszczędzanie budżetu weselnego


Stało się: miłość twojego życia uklęknęła na jedno kolano i wsunęła pierścień na palec. Razem z tą chwilą zaczyna pojawiać się cały zestaw organizacyjny ślubu, terminy, rezerwacje, suknie i przyjęcie.

Czasami może to być trochę przytłaczające. Zwłaszcza jeśli chodzi o jeden prosty szczegół: budżet.

Odpowiedni termin może wiele zmienić

Po pierwsze pomyśl o tym, kiedy bierzecie ślub. Wybranie terminu poza sezonem (na przykład nie w połowie lata lub w weekendy) spowoduje natychmiastowe obniżenie kosztów wybranego miejsca być może znacząco. To samo dotyczy ślubu w piątek lub w niedzielę, w przeciwieństwie do rezerwowania sobotniej nocy.

Przemyślcie wspólnie listę gości

Następny potencjalny punkt oszczędności wymaga czegoś, co jest zwykle emocjonalne: lista gości. Jest to jednak również jeden z najszybszych sposobów obniżenia całkowitych kosztów ślubu. Jeśli macie ograniczony budżet, zaproście tylko tych członków rodziny i znajomych, z którymi utrzymujecie kontakt.

Ręcznie robione dodatki 

Bądźcie kreatywni i elastyczni. Starajcie się zapewnić swoim gościom jak najlepszą rozrywkę jednocześnie mieszcząc się w swoim budżecie. Większość dekoracji możecie wykonać sami, pomysłów wystarczy poszukać w Internecie. Wizytówki, zaproszenia, wszystko to możecie wykonać własnoręcznie.

 

(red. Patrycja)

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Może ci się spodobać również Więcej od autora