Kogo możesz NIE zaprosić na ślub?

Wzór sukni ślubnej czy wybór bukietu to nie jedyne dylematy przyszłej Panny Młodej. O wiele wczesniej musi zmierzyć się z wyzwaniem skrócenia listy gości.

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, z których chcemy dzielić się z najbliższymi. Dlatego nic dziwnego, że w tym dniu spotykamy też osoby, z którymi dawno nie mieliśmy okazji się spotkać. Jednak problem powstaje kiedy to na naszym ślubie większość gości jest nam nieznana. Aby do tego nie dopuścić warto zastanowić się kogo możemy pominąć podczas wręczania zaproszeń.

Daleki stryj lub ciocia z zagranicy

Jeżeli nie widziałaś członka swojej rodziny dłużej niż kilka lat, bezpiecznie możesz ją pominąć podczas planowania listy gości.

Koleżanka z pracy lub całe biuro

Zasada jest prosta: albo zapraszasz wszystkich na ślub albo nikogo. Nie możesz dopuścić do faworyzowania niektórych osób należących do jednego zespołu. Zatem jeżeli nie masz w pracy najlepszej przyjaciółki spokojnie możesz pominąć kilka osób z pracy.

Znajomi rodziców

Jeżeli to rodzice organizują Wasz ślub prawie pewne, że do Waszej listy dodadzą swoich znajomych. Jeżeli są to znajomi z pracy a nie przyjaciele, których znacie od dziecka, warto ograniczyć ich liczbę do jednej pary. Jeżeli podczas rozmowy napotkacie na opór rodziców warto zwrócić uwagę, że w tym dniu i tak będą zbyt zajęci, a dodatkowa para znajomych jedynie utrudni koordynację zadań oraz zabawę.

Stary przyjaciel

Jeżeli trzy lata temu bawiłaś się na weselu swojej koleżanki, nie oznacza to, że też musisz ją zaprosić – zwłaszcza jeżeli Wasz kontakt nie jest już aktualny.

Twój były i jego ex

Osoby, z którymi łączyły nasz bliższe relacje automatycznie muszą być usunięte z listy gości Twojego ślubu. Nawet jeżeli macie dobre, przyjacielskie relacje, chyba nie chcesz być w tym wyjątkowym dniu porównywana z jakąkolwiek inną kobietą – zwłaszcza z ex Twojego męża.

Dzieci

Tak to trudne, ale jeżeli macie ograniczony budżet, warto poinformować odpowiednio wcześniej, że na ślub i wesele zapraszacie bez dzieci i niemowląt. Dzięki temu rodzice mogę zaplanować opiekę dla swoich pociech.

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Może ci się spodobać również Więcej od autora