6 błędów jakich nie możesz popełnić podczas pielęgnacji sukni ślubnej

Gdy już jest po uroczystości nadszedł czas, abyś dowiedziała się, jak przechowywać wszystkie swoje pamiątki. Bukiet,fotografie i chyba najważniejsze: w jakim stanie będzie Twoja suknia?

Nawet, jeśli nie zamierzasz przechowywać długo swojej sukni ślubnej, to musisz się upewnić, czy będzie prawidłowo czyszczona i konserwowana Zanim ją sprzedasz lub podarujesz. Ten krok jest szczególnie istotny, jeśli masz nadzieję, że Twoja córka w przyszłości będzie miała właśnie Twoją suknię. Po wielu latach byłoby straszne,gdybyś wyjęła suknię ślubną dla ukochanej córki i stwierdziła, że nie jest w stanie wystarczająco dobrym na ten jedyny w życiu szczególny dzień.

Zobacz także: Wszystko Co Powinniście Wiedzieć Przed Wyborem Dziewczynek Sypiących Kwiaty

Unikanie tych błędów pozostawi w idealnym stanie Twoją suknię :

  • Nie czytanie instrukcji pielęgnacji sukni na metce. Jest to najczęstszy, ale prawdopodobnie najważniejszy błąd jaki można popełnić.
  • Opóźnianie z oczyszczaniem sukni.
  • Postaraj się zachować termin jednego miesiąca od dnia ślubu.
  • Nawet jeśli suknia wydaje nam się czysta lub tylko „rąbek” sukni jest ubrudzony to i tak zanieś ją do pralni nawet dla samego odświeżenia.Cała noc w sukni,pot i różne zapachy jedzenia,perfum itp. mogą spowodować to, że tkanina nie odświeżona na czas zacznie nam szybciej żółknąć. Przechowywanie sukni na poddaszu lub w piwnicy, gdzie ekstremalne temperatury i wilgotność mogą spowodować uszkodzenie. Bezpieczne będzie suche pomieszczenie lub miejsce np. pod łóżkiem czy w garderobie.
  • Wieszanie sukni na wieszaku. Takie przechowywanie też nie jest dobre,ponieważ jeśli trwa to długie lata to tkanina może się porozciągać i zdeformować.
  • Przechowywanie w kartonie lub plastikowej torbie. Karton może z czasem zawilgotnieć,natomiast od torby plastikowej pojawi nam się pleśń.Dlatego wiele par „płaci” potem za niewłaściwe przechowywanie i konserwację ubrań ślubnych.

Zobacz także: 4 Rzeczy Do Zrobienia, Gdy Się Zaręczycie

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Może ci się spodobać również Więcej od autora